Głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Rusza głosowanie w Krakowskim Budżecie Obywatelskim!

Od dziś aż do 6 października, każdy mieszkaniec Krakowa, niezależnie od wieku, może zadecydować o przyszłości jego dzielnicy
i miasta!

Jak to działa?

Budżet Obywatelski umożliwia mieszkańcom danego miasta lub regionu uczestniczenie w procesie decyzyjnym dotyczącym alokacji środków publicznych na różne projekty i inicjatywy. 

W ramach Budżetu Obywatelskiego obywatele mogą zgłaszać różnego rodzaju projekty i inicjatywy, które uważają za ważne dla swojej społeczności np. z zakresu infrastruktury, kultury, edukacji, sportu, czy ochrony środowiska.

Etap głosowania:

Po zgłoszeniu projektów odbywa się etap głosowania, podczas którego mieszkańcy wybierają projekty, które ich zdaniem powinny być zrealizowane. Projekty z największą liczbą głosów uzyskują finansowanie.

Realizacja projektów:

Projekty wybrane w wyniku głosowania są następnie wdrażane przez władze miejskie lub regionalne. W miarę postępów w realizacji, obywatele mogą śledzić postęp projektów i monitorować wykorzystanie środków publicznych.

Dlaczego to ważne?

Budżet Obywatelski zwiększa przejrzystość i odpowiedzialność w zarządzaniu finansami publicznymi. To także szansa dla nas, aby aktywnie uczestniczyć w życiu naszej społeczności i wpływać na projekty, które uważamy za kluczowe dla rozwoju Krakowa.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

 

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *