Święta z Aktywni w Krakowie

Za nami pierwsza edycja Bożonarodzeniowych Warsztatów Rękodzieła oraz Warsztatów Kulinarnych! Na warsztatach z rękodzieła, nasze Młode Artystki i Artyści z wielkim zaangażowaniem tworzyli piękne ozdoby świąteczne, sprawiając, że sala zalśniła kolorami świąt! 

Za to warsztaty kulinarne były prawdziwym, słodkim wyzwaniem dla naszych Młodych Kucharzy. Razem przygotowaliśmy pyszne potrawy, dzieląc się wiedzą i umiejętnościami kulinarymi.
Wyczarowaliśmy świąteczne pierniki ozdobione własnoręcznie zrobionym lukrem, ulepiliśmy pierogi i świąteczne kołduny nagotowaliśmy cały gar barszczu, a dodatkowo samodzielnie wykonamy gołąbki z kaszą! Poziom słodkości podnieśliśmy przygotowując deser panna cotta w świątecznym wydaniu oraz miodową kutię!

“Aktywni na plus” to projekt realizowany na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Krakowie, w ramach budżetu obywatelskiego, w całości finansowany przez miasto Kraków.

AKTYWNI NA PlUS

Projekt zakłada organizację darmowych warsztatów dla dzieci i młodzieży zamieszkujących VIII dzielnicę Krakowa – Dębniki. Celem inicjatywy jest rozwijanie umiejętności z zakresu różnych dziedzin i poszerzanie wiedzy o lokalnej kulturze, a także stworzenie możliwości do aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *